Ballina Lajme Bota/Rajoni Kamikazi hedh veten në erë pranë ambasadës amerikane, plagosen policët (FOTO)

Kamikazi hedh veten në erë pranë ambasadës amerikane, plagosen policët (FOTO)

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një person hodhi veten në erë para ambasadës amerikane në kryeqytetin e Tunizisë, Tunis njoftojnë mediat lokale.

Raportohet se autori shpërtheu një eksploziv ndërsa ai iu afrua një pike kontrolli jashtë ambasadës. Pesë policë u plagosën nga ky sulm, sipas kanalit lokal Mosaique FM.

Videot dhe fotot e postuara në mediat sociale treguan makina dhe prona të dëmtuara nga shpërthimi i bombës dhe personat që gjendeshin aty pranë u larguan menjëherë nga vendngjarja.

Ambasada e SHBA konfirmoi sulmin nëpërmjet postimi në Twitter, dhe u bëri thirrje njerëzve të shmangin zonën.

---- ----
----
-----
-----