Ballina LifeBizare “Kam ngrënë mish gjirafe dhe lëkurën e kam bërë jastëkë”/Gjuetarja shokon me...

“Kam ngrënë mish gjirafe dhe lëkurën e kam bërë jastëkë”/Gjuetarja shokon me deklaratën

87
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një gjuetare e pacipë ka shkaktuar zemërim të madhe pasi ka vrarë një gjirafë të rrallë ndërsa deklaroi se ka ngrënë nga mishi i kafshës dhe lëkurën e saj e ka përdorur për të bërë jastëkë.

Amerikania 38-vjeçare Tess Thompson Talley u shfaq në TV CBS për të mbrojtur veprimet e saj pas sulmeve të menjëhershme që mori në rrjetet sociale.

Kafshët janë vendosur aty për ne. Ne i vrasim dhe i hame”, eshte shprehur 38-vjeçarja duke shtuar se është krenare që është gjuetare.

Kur u pyet për gjirafën e zezë që kishte vrarë gjatë udhëtimit të fundit në Afrikën e Jugut ajo qeshi me të madhe dhe tha: “Ishte shumë e shijshme”.

---- ----
-----