Ballina Lajme nacionale Kadrijaj kërkon nga perëndimi ta dënojë gjuhën kriminale të zyrtarëve serbë

Kadrijaj kërkon nga perëndimi ta dënojë gjuhën kriminale të zyrtarëve serbë

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

 

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj, ka reaguar pas deklaratave raciste të liderëve serbë.

Ajo në një postim në Facebook ka thënë se ata që shkaktuan tragjedi në fundshekullin e kaluar po vazhdojnë me gjuhën e njëjtë.

Ata tashmë e dinë se krimet që i kryen mbi popuj të pambrojtur do i shoqërojnë përjetësisht, ndërsa Kosova e lirë dhe e pavarur e ka themelin pikërisht në atë sakrificë, dhe rruga e saj e pa kthim drejt BE-së është vizion i ynë duke e ruajtur miqësinë e përjetshme me SHBA-në”, ka thënë Kadrijaj.

Ajo ka thënë se zëri i mijëra viktimave të pafajshme duhet të zgjojë ndërgjegjen e Perëndimit dhe ta dënojë gjuhën kriminale të zyrtarëve serbë.

 

 

The post Kadrijaj kërkon nga perëndimi ta dënojë gjuhën kriminale të zyrtarëve serbë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----