Ballina Lajme nacionale Kadri Veseli thërret të hënën Kryesinë për shpërbërjen e Parlamentit

Kadri Veseli thërret të hënën Kryesinë për shpërbërjen e Parlamentit

13
SHPËRNDAJE

Pas dorëheqjes së kryeministrit Ramsh Haradinaj, Kuvendi javën e ardhshme prite të shpërbëhet.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe PDK-së, Kadri Veseli e ka thirrur Kryesinë e Kuvendit për të hënën dhe në agjendë të diskutimit do të jetë një pikë shumë e rëndësishme: Shpërbërja e Kuvendit të Kosovës, që do të nënkuptojë edhe shkuarja në zgjedhje.

Ja ftesa e Veselit dhe rendi i ditës:

-----