Ballina Lajme nacionale Kadri Veseli shkon tek busti i Nënë Terezës: Kombi ynë do të...

Kadri Veseli shkon tek busti i Nënë Terezës: Kombi ynë do të jetë gjithmonë krenar me të

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Veseli shkon tek busti i Nënë Terezës: Kombi ynë do të jetë gjithmonë krenar që i dha njerëzimit një heroinë.

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar sot bustin e Nënës Terezë që ndodhet në sheshin që mban emrin e saj.

Veseli ka thënë se kombi do të jetë përherë krenar që i dha njerëzimit një heroinë si Nënë Tereza.

“Sot është ditëlindja e bijës tonë të madhe, humanistes më të madhe të kohës moderne, Nënë Terezës. Kombi ynë ka qenë dhe do të jetë gjithmonë krenar, që i dha njerëzimit këtë heroinë të pashoqe të solidaritetit, humanizmit dhe shpresës njerëzore”, ka thënë ai.

Ndryshe, sot janë bërë 109 vjet nga lindja e nobelistes shqiptare, humanists Gonxhe Bojxhiu.

---- ----
----
----- ----
-----