Ballina Lajme nacionale Kadri Veseli futet mes Ramës dhe Metës, kurse Palmer qëndron në cep...

Kadri Veseli futet mes Ramës dhe Metës, kurse Palmer qëndron në cep (Fotolajm)

23
SHPËRNDAJE

Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës që po mbahen në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta.

Dy krerët e shtetit shqiptar, ndodhen në rresht të parë, por siç duket, tensioni mes tyre nuk ka rënë.

Për ta zbutur pak situatën, kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli është futur në mes të presidentit dhe kryeministrit, ndërsa në cep qëndron zyrtari i DASH, Palmer, i cili pak ditë më parë kërcënoi hapur opozitën se do shpallet “non grata” në SHBA, nëse do ketë dhunë në protesta.

Gazeta SHQIP

-----