Ballina Lajme nacionale Kadri Veseli futet mes Ramës dhe Metës, kurse Palmer qëndron në cep...

Kadri Veseli futet mes Ramës dhe Metës, kurse Palmer qëndron në cep (Fotolajm)

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës që po mbahen në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta.

Dy krerët e shtetit shqiptar, ndodhen në rresht të parë, por siç duket, tensioni mes tyre nuk ka rënë.

Për ta zbutur pak situatën, kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli është futur në mes të presidentit dhe kryeministrit, ndërsa në cep qëndron zyrtari i DASH, Palmer, i cili pak ditë më parë kërcënoi hapur opozitën se do shpallet “non grata” në SHBA, nëse do ketë dhunë në protesta.

Gazeta SHQIP

---- ---- ----
-----