Ballina Lajme nacionale Kadr Veseli pranon letër nga Albright, ja çfarë i shkruan

Kadr Veseli pranon letër nga Albright, ja çfarë i shkruan

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kadri Veseli pranon letër nga Albright, i konfirmon mbështetjen e pa rezervë për Kosovën.

Ish sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albrigt i ka dërguar një letër kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të së cilës ka konfirmuar mbështetjen për popullin e Kosovës.

Letrën e ka bërë publike vet kryetari Veseli.

“Pranova sot një letër nga ish Sekretarja Amerikane e Shtetit, mikja e madhe e Kosovës, Madeleine Albright, përmes të cilës konfirmon edhe një herë mbështetjen e parezervë për popullin e Kosovës.

Vendi ynë është krenar me aleancën e përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe me miqtë anembanë botës, që i qëndrojnë gjithmonë pranë”, ka shkruar Veseli.

---- ---- ----
-----