Ballina Sport Ka nisur takimi Shqiperi-Andorre, kuqezinjte ne kerkim te 3 pikeve

Ka nisur takimi Shqiperi-Andorre, kuqezinjte ne kerkim te 3 pikeve

11
SHPËRNDAJE

Ka nisur takimi Shqipëri-Andorrë i vlefshëm për grupin H kualifikues të Euro2020, sfida e parafundit kjo për kuqezinjtë tanë, që në tapetin e “Elbasan Arenës” do të kërkojë fitoren e pestë në grup.

Shqipëria në 8 ndeshjet e luajtura deri më tani, ka siguruar 4 suksese dhe katër humbje ndërsa nuk e ka provuar barazimin në asnjë nga përballjet e luajtura. Golavarazhi është pozitiv në progresiv me katër gola pasi kuqezinjtë kanë shënuar 14 gola dhe kanë pësuar 10 të tillë.

The post Ka nisur takimi Shqiperi-Andorre, kuqezinjte ne kerkim te 3 pikeve appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

----- ----- ----- -----