Ballina AKTUALE Ka nisur sezona e kolonave në Konçul (Foto/Video)

Ka nisur sezona e kolonave në Konçul (Foto/Video)

298
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Koha e pushimeve të bashkatdhetarëve ka nisur edhe sezona e pritjeve të gjata e kolonave në vendkalimin kufitarë ndërmjet Konçulit dhe Dheut të bardhë, edhe pse nuk ka filluar vala e madhe e bashkatdhetarëve të cilët marin rrugën për në familjet e tyre në Luginë dhe Kosovë, tollovia ka filluar në vendkalimin kufitarë.

Foto: Kolona në pikën kufitare Konçul-Dheu i Bardhë ( BujanociNet )

Me këto pritje po përballen edhe banorët e Luginës duke u madhtretuar bashkë me bashkatdhetarët në pritjet e gjata në vendkalimin kufitarë ndërmjet Kosovës dhe Serbies.

Pritjet jan të gjata rreth një orë thuhet nga bashkatdhetarët duke fajsuar tëdya palët për madhtretimin e tyre në pikat kufitare pasi që me të njejtat pritje ishin përballur edhe në hyrje në Horgosh të Hungaries pasi që atje është dashur të paisen me vërtetima hyrje në Serbi, pasi që posedonin leternjoftim të Republikës së Kosovës./BujanociNet/

---- ----
-----