Ballina Sport Juvja parakalon Romën, Hysaj gati të vishet bardhezi

Juvja parakalon Romën, Hysaj gati të vishet bardhezi

10
SHPËRNDAJE

Elseid Hysaj ka lajmëruar Napolin se ai në verë do të largohet nga skuadra. Dëshira është të qëndrojnë në Serie A, ku Roma po e ndjek prej kohësh. Por në ditët e fundit një tjetër kub ka kërkuar shërbimet e mbrojtësit kuqezi.

Juventusi e pëlqen Hysajn dhe ka nisur kontaktet për ta blerë atë.  “Zonja e Vjetër” dëshiron shërbimet e shkodranit Hysaj, një mënyrë kjo për të kënaqur edhe trajnerin Mauricio Sarri, i cili e kishte Hysajn te Empoli dhe e mori te Napoli.

Nëse transferimi realizohet, kjo do të ishte hera e tretë që mbrojtësi kuqezi do të ishte nën urdhrat e teknikut italian.

Sarri gjithnjë e ka shfaqur besimin e madh te Hysaj. Për të veshur bardhezi Hysajn, Juventusi është gati të ofrojë Napolit mbrojtësin italian De Shiljo, që nuk është shumë i preferuar në Torino.

-----