Ballina Sport Juventusi thumbon Barcelona: Premtimi u mbajt, ju sollëm GOAT-in e vërtetë

Juventusi thumbon Barcelona: Premtimi u mbajt, ju sollëm GOAT-in e vërtetë

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

“Ne jemi të lumtur që ju sollëm lojtarin më të mirë të historisë në fushën tuaj”.

Kështu, në ndeshjen e parë, Barcelona u gëzua pas fitores në Torino ndaj Juventusit.

Hakmarrja përfundoi, dhe klubi i Juventusit, i cili kishte premtuar të sillte GOAT në Camp Nou, pas 3-0 në Camp Nou nuk harron angazhimin e bërë.

“Ne e mbajtëm fjalën tonë: jua sollëm”.

E vetëkuptueshme se referenca është për rivalitetin e vazhdueshëm midis Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

---- ----
----
-----
-----