Ballina Sport Juventus apo Inter? Gjykata jep titullin e diskutueshëm të sezonit 2005-2006

Juventus apo Inter? Gjykata jep titullin e diskutueshëm të sezonit 2005-2006

12
SHPËRNDAJE

Titulli kampion i sezonit 2005-2006 do të mbetet përsëri tek Interi, pasi Gjykata Federale e Apelit, ka hedhur poshtë, apelin e bardhezinjve.

Kampionati i sezonit 2005-2006 u fitua nga Juventusi, por më pas i kaloi Interit pas ngjarjeve të “Calciopolit”.

Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër”, dëshironin heqjen e titullit zikaltërve dhe për këtë arsye kishin paraqitur një kërkesë në Gjykatën Federale të Apelit.

Por, sipas “Ansa”, kërkesa e Juventusit është refuzuar, dhe titulli i atij sezoni do të qëndrojë tek Interi.

Përgjigjja klubit bardhezi i ka ardhur në fund të muajit korrik, dhe tani duhet të shikojnë një rrugë tjetër, për të fituar këtë betejë.

The post Juventus apo Inter? Gjykata jep titullin e diskutueshëm të sezonit 2005-2006 appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

-----