Ballina Showbiz Ju kujtohet “Aliu”, sot nuk do ta njhini

Ju kujtohet “Aliu”, sot nuk do ta njhini

56
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Për publikun shqiptar ai u bë i njihur me rolin e “Aliut”

Aktori i njohur turk, Togla Saritas, i cili njihet për rolin e tij kryesor atë të Aliut në serilain “Vajzat e diellit” që është transmetuar edhe në RTV 21, po përmbush obligimin e tij qytetar për të kryher ushtrinë.

Aktori duket më ndryshe me flokë të prera si dhe me uniformë ushtarake, shkruan rtv21.

Mediat turke kanë publikuar një fotografi të tij bashkë me aktorin tjetër të njohur turk Görkem Sevindik. Ndërkohë në janar të vitit të ardshëm pritet që këtë obligim qytetar ta kryej edhe aktori tjetër Can Yaman i cili është me prejardhje nga Kosova.

---- ---- ----
-----