Ballina Lajme Bota/Rajoni Jo vetëm koronavirusi/ Tërmet i fortë në Ballkan, ja ku ishte epiqendra

Jo vetëm koronavirusi/ Tërmet i fortë në Ballkan, ja ku ishte epiqendra

77
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një tërmet i fortë është ndjerë mëngjesin e kësaj të diele në Zagreb të Kroacisë.  Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, EMSC tërmeti ishte me magnitudë 5.3 ballë të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte 7 kilomenta në veri të Zagrebit, rreth orës 5 e 30 të këtij mëngjesi.

----

Sipas të dhënave thellësia e tij ishte 10 kilometra. Nuk janë raportuar për të lënduar apo dëme materiale.

Ndërkohë, pas lëkundjes së parë janë regjistruar edhe dy lëkundje të tjera, një 5.0 rihter dhe tjetra 3.7.

----- ----