Ballina Sport Jo vetëm “Air Albania”, Man United vendos në dispozicion stadiumin “Old Trafford”...

Jo vetëm “Air Albania”, Man United vendos në dispozicion stadiumin “Old Trafford” për tu kryer vaksinimi

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Klubi i Manchester United ka vënë në dispozicion të Ambulancës St John stadiumin “Old Trafford” për të kryer vaksinimin kundër koronavirusit.

Katar salla janë në dispozicion për tu përdoruar për pesë fundjava për të vaksinuar 30,000 qytetarë.

Një gjë të tillë për të kryer vaksinimin në stadium e ka përdoruar më herët dhe qeveria shqiptare.

Proccesi i vaksinimit në vendin tone që ka nisur prej disa javaësh po kryhet pikërisht në stadiumin kombëtar “Air Albania”. (TemA)

---- ----
----
----- ----
-----