Ballina Sport “Jo më me arbitra-kamarier”, Gjici: Nëse do vijohet kështu, na thoni dhe...

“Jo më me arbitra-kamarier”, Gjici: Nëse do vijohet kështu, na thoni dhe lëmë futbollin

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Laçi mposhti 1-2 Kukësin, në ndeshjen e vlefshme për Superioren. Për gjykimin e arbitrit Klajdi  Kola ka rezerva, me kuksianët që janë të pakënaqur.

Presidenti i nderit, Safet Gjici u shpreh se një kryesor si ai, nuk duhet të gjykojë më.

“U dorëzuam se na bënë të dorëzohemi këto palo arbtira. Jam president nderi. Nuk kam patur kohë ta ndjek, por klubi ka funksionuar. Me sforco të jashtëzakonshme ja ka dalë. Mendoj se Kola nuk është një arbitër për Superligën.

Nuk mundet të drejtojë. Ai ka bërë gafa dhe po e tregon veten e tij. Duhen arbtira të lënë ekipet të lozin. Nëse vazhdohet kështu, na thoni dhe e lejmë futbollin.

Nuk mbahet futbolli me arbitra-kamarier. Edhe vjet ka ndodhru e njëjta gjë.  Ky arbitër vazhdon dhe sa herë kemi dnehsje me Laccin, marrin ëktë arbitër.

---- ----
----
-----
-----