Ballina Lajme Bota/Rajoni Jeta e çmenduar e të pasurve, çfarë ndodh në vendin ku dominojnë...

Jeta e çmenduar e të pasurve, çfarë ndodh në vendin ku dominojnë miliarderët (FOTO)

100
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Imagjinoni të zgjoheni në një vend ku çdo person i tretë është milioner. Aty ku një natë në hotel kushton 35 mijë paund, apo ku të burgosurit ushqehen me biftek dhe brusketa.

Epo, mirësevini në Monako, vendi ku njerëzit jetojnë mes luksit dhe parasë. Në këtë vend të bukur të Rivierës franceze jahtet dhe helikopterët janë aq të zakonshëm sa taksitë në vendet e tjera të botës.

----

Pothuajse çdo makinë këtu është një Rolls Royce apo Ferrari dhe ku luksi është pjesë e çdo dite.

----- ----