Ballina Lajme nacionale Jeremiq kritikohet nga Lista Serbe sepse shkoi në një restorant në Gjilan

Jeremiq kritikohet nga Lista Serbe sepse shkoi në një restorant në Gjilan

37
SHPËRNDAJE

Jeremiq është kritikuar nga Lista Serbe.

Vuk Jeremiq, kryetar i Partisë Popullore në Serbi ka qëndruar dje në një nga restorantet në qytetetin e Gjilanit.

Nga restoranti ku ka qëndruar Jeremiq kanë konfirmuar për klankosova.tv se ai ka shkuar pasdite aty dhe ka qëndruar “10 – 15 minuta”.

Për vizitën e tij në Kosovë, ka reaguar edhe Lista Serbe për “Tanjug”, të cilët përmes një deklarate kanë thënë se Jeremiq është takuar dje me kolegët e tij në “restorantit shqiptar “Bujana” në Gjilan”.

“Pas pritjes së ish presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish sekretarjes amerikane të shtetit, Madeleine Albright në Prishtinë, tepihu i kuq iu shtrua edhe të ftuarit të dashur – Vuk Jeremiq, në mirënjohje për legalizimin e pavarësisë së Kosovës”, thuhet tutje.

-----