Ballina Sport Java e ardhshme e Superiores ndahet në dy ditë, vëmendje te derbi...

Java e ardhshme e Superiores ndahet në dy ditë, vëmendje te derbi Tirana-Partizani

7
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Java e 24 e Kategorisë Superiore do të ndahet në dy ditë, reksa luhet të premten dhe të shtunën.

Për ditën e premte janë planifikuar dy sfida, teksa Vllaznia do të presë Bylisin në Shkodër, ndërsa Kukësi në letër është favoriti i madh përballë Apolonisë.

Sakaq, të shtunën, vëmendja shkon e gjitga për derbin e kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit që do të luhet në Selman Stermasi në orën 13:00.

Ndërsa, po në këtë orë është edhe ndeshja mes Skënderbeut e Laçit, ndërsa në 16:00, në Niko Dovana, Teuta pret Kastriotin.

Ndeshjet, të premten:

13:00 Vllaznia-Bylis

13:00 Kukësi-Apolonia

Të shtunën:

13:00 Tirana-Partizani

13:00 Skënderbeu-Laçi

16:00 Teuta-Kastrioti

---- ----
----
-----
-----