Ballina Showbiz Ja si dukej “Hulya” kur ishte e re

Ja si dukej “Hulya” kur ishte e re

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Është ndër aktoret me të pëlqyera në Turqi.

Aktorja turke, Gokçe Yanardag, tek ne u bë e njohur si “Hulya”, në serialin më të shikuar aktualisht “Elimi Birakma/Mos ma lësho dorën”, që transmetohet në Radiotelevizionin 21.

Ajo shquhet si njëra ndër aktoret më të dashura turke, e cila me rolin e saj rrëmbeu vëmendjen e shumë shikuesve.

Po ashtu, Gokçe ishte protagoniste e serialeve të njohura turke, “Kirgin Çiçekler”, “Tatlı Küçük Yalancılar”, “Sevdam Alabora”, “Aşk ve Ceza”, “Sila”, e shumë seriale të tjera, transmeton rtv21.

Ajo u lind më 18 shtator të vitit 1975 në Stamboll. Në vitin 1991, ishte regjistruar në agjencinë e modelimit dhe më vonë punoi si modele. Gjatë viteve 1991-2002, ajo mori pjesë në shumë shou të modës.

---- ----
----
-----
-----