Ballina Lajme nacionale Ja se ku gjendet Kosova në tabelë pas fitores në grupin A

Ja se ku gjendet Kosova në tabelë pas fitores në grupin A

69
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kosova arriti që ta mposht kombëtaren e Bullgarisë në ndeshjen në kudër të kualifikimeve në ‘Euro 2020’.

Pas këtyre tre pikëve, Kosova pozicionohet e treta në grupin ‘A’ me pesë pikë, një pikë më pat se Çekia dhe Anglia që gjendën në pozitat e para.

Në pozitën e katërt gjendët Mali i Zi me dy pikë, aq sa ka edhe Bullgaria në pozitën e fundit.

---- ---- ----
-----