Ballina Lajme nacionale Ja sa ditë ka afat Kushtetuesja për t’i kthyer përgjigje Haradinajt

Ja sa ditë ka afat Kushtetuesja për t’i kthyer përgjigje Haradinajt

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjykata Kushtetuese ka 60 ditë afat për t’i kthyer përgjigje Haradinajt.

Njohësit e kushtetutës thonë se gjithçka tashmë dihet dhe se zgjedhjet duhet mbajtur sa më parë.

Madje, sipas tyre, qeveria në largim duhet të jetë e kujdesshme në veprime, e të mos marrë vendime që nuk i takojnë, njofton Klan Kosova.

Të tillë e vlerësojnë edhe iniciativën për Gjykatë Kushtetuese, rreth mbledhjes së qeverisë.

Ata megjithatë thonë se janë disa gjëra që duhet të procedojë Qeveria e Kosovës, mirëpo jo vendime të reja.

Kushtetuesja sipas njohësve ka afat deri në 60 ditë për t’i kthyer përgjigje Haradinajt.

---- ----
----
-----
-----