Ballina Shëndetësi Ja përse nuk duhet të porosisni alkool asnjëherë në avion

Ja përse nuk duhet të porosisni alkool asnjëherë në avion

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nazan Schnapp, një ekspert i kujdesit të lëkurës, foli për britanezen ‘Express’ rreth konsumimit të pijeve alkoolike në aeroplan, transmeton lajmi.net.

Ai i këshilloi pushuesit që të “shmangin ato dhe të pijnë shumë ujë”.

Pas këtij këshillimi, pasagjerët reduktojnë rrezikun e dehidrimit kur janë në bord.

Krahas kësaj, ky veprim parandalon lëkurë juaj të thahet, së bashku me buzët.

Dhe, çfarë është më e rëndësishmja, ju do të arrini në destinacionin e caktuar të rifreskuar falë sasisë së ujit të marrë. /Lajmi.net/ 

---- ----
-----