Ballina Lajme nacionale Ja për çfarë u intervistua Time Kadrijaj nga prokurorë të Dhomave të...

Ja për çfarë u intervistua Time Kadrijaj nga prokurorë të Dhomave të Specializuara

68
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Time Kadrijaj, është intervistuar nga Gjykata Speciale.

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK’së, Time Kadrijaj për rreth katër orë ka qëndruar në zyrat e EULEX’it në Fushë Kosovë ku është intervistuar nga prokurorë të Dhomave të Specializuara.

Pas intervistimit Kadrijaj ka thënë se ajo vetëm është marrë në pyetje për veprimtarinë e saj gjatë luftës dhe shërbimin e saj si mjeke.

Kadrijaj më tutje ka thënë se veprimtaria e saj gjatë luftës ka qenë si mjeke në zonën e Dukagjinit dhe se ajo ka qenë në shërbim të popullatës në atë kohë.

Ndonëse gjatë intervistimit Kadrijaj ka pasur edhe një avokat ajo ka thënë se nuk pret më që të ftohet për intervistim.

---- ----
----
----- ----
-----