Ballina Lajme Bota/Rajoni Ja momenti kur ushtria dhe mjekët e Putin mbërrijnë në Itali (FOTO)

Ja momenti kur ushtria dhe mjekët e Putin mbërrijnë në Itali (FOTO)

83
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Rusia nisi drejt Italisë 8 ekipe të lëvizshme virologësh ushtarakë dhe mjekë për të ndihmuar në zgjidhjen e krizës së koronavirusit.

Kryeministri italian Giuseppe Conte pranoi ofertën e Vladimir Putin për personel, mjete dhe pajisje të forcave të armatosura.

----

Rajoni i Lombardisë, i cili ka qenë zona më e goditur në Itali vendosi masa edhe më të ashpra bllokimi, ndërsa vdekjet janë në nivele të larta.

Putin foli me Conten të shtunën, tha Kremlin, duke shtuar se udhëheqësi rus kishte ofruar mbështetjen dhe ndihmën e tij për të ndihmuar rajonet italiane të goditura më keq nga virusi vdekjeprurës.

----- ----