Ballina Lajme nacionale Ja kush janë kandidatët më të votuar të VV-së në Ferizaj

Ja kush janë kandidatët më të votuar të VV-së në Ferizaj

72
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Lëvizja Vetëvendosje ka dal partia e parë jo vetëm nw nivel vendi por edhe në qytetin e Ferizajt.

Në publikimin e KQZ-së del se partia e Albin Kurtit ka fituar gjithsej 16.982 vota.

Ndërsa, Indeksonline mëson se nga kjo komunë pritet të jenë katër deputetë.

Top katërshja më e votuar del të jenë: Valon Ramadani, Hekuran Murati, Haki Abazi dhe Dimal Basha.

---- ----
-----