Ballina Sport Ja kush jane 10 lojtaret me te shtrenjte nen moshen 20-vjeçare

Ja kush jane 10 lojtaret me te shtrenjte nen moshen 20-vjeçare

10
SHPËRNDAJE

Forma e mirë e talenteve të rinj në skuadrat e tyre ka bërë që edhe vlera e tyre në merkato të rritet.

Lojtari më i shtrenjtë sipas mediave angleze është Jadon Sancho i Dortmundit që pritet të kushtojë rreth 100 milionë euro, transmeton KosovaPress.
Në vendin e tretë është sulmuesi i Evertonit, Moise Kean, i cili kaloi një sezon shumë të suksesshëm me Juventusin, ndërsa për momentin nuk është në formën më të mirë të mundshme dhe vlera e tij është 40 milionë euro.

Në vendin e katër është Sessegnon që kushton 35 milionë euro, me të njëjtën vlerë është edhe ylli i Chelseas Hudson-Odoi.
Në vendin e dytë është Vinicius Junior, i cili pavarësisht që nuk po luan në formacionin e parë të “los blancos”, çmimi i tij është rreth 70 milionë euro.

The post Ja kush jane 10 lojtaret me te shtrenjte nen moshen 20-vjeçare appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.