Ballina Lajme nacionale Ja kur varroset albanologu Skënder Gashi

Ja kur varroset albanologu Skënder Gashi

11
SHPËRNDAJE

Ka ndërruar jetë albanologu Skënder Gashi.

Nesër me datë 2 korrik 2019, varroset albanologu Skënder Gashi.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet në orën 14:00 në fshatin Mramuer të Prishtinës, lagjia Myrtaj.

Nisja e kortezhit bëhet nga shtëpia familjare në Prishtinë, Taslixhe IV, rr. “Naser Hajrizi”, nr.12.

Në nderim të jetës dhe veprës së albanologut Skënder Gashi, Lidhja Demokratike e Kosovës do të organizoj Akademi Përkujtimore.

Akademia përkujtimore mbahet në Teatrin Kombëtar prej orës 12:00.

-----