Ballina Lajme nacionale Ja ku u gjenden dy shtetaset e huaja të humbura në Bjeshkët...

Ja ku u gjenden dy shtetaset e huaja të humbura në Bjeshkët e Nemuna

165
SHPËRNDAJE

Pas shumë kërkimësh, janë gjetur shëndosh e mirë dy gratë, një gjermane dhe një polake, që ishin zhdukur ditë më parë në rajonin e Alpeve Shqiptare.

Admir Laliq, drejtor i Parqeve Kombëtare në Mal të Zi, ka treguar se ato janë gjetur nga ekipi i kërkimit dhe shpëtimit i komunës së Gucisë, punëtorët e parkut dhe policia lokale në Plavë.

Dy gratë ishin zhdukur nga 14 gushti.

Për gjetjen e tyre pati angazhim edhe nga Kosova dhe Shqipëria.

-----