Ballina Shëndetësi Ja çfarë ndodh me organizmin tuaj nëse hani kastravec çdo ditë

Ja çfarë ndodh me organizmin tuaj nëse hani kastravec çdo ditë

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ndër vetitë kryesore të kësaj perime është ajo e hidratimit të trupit., transmeton lajmi.net.

Megjithatë, trangujt janë tejët fitimprurës edhe për personat që kanë diabetin. Perimja në fjalë, kësisoj, stimulon prodhimin e qelizave të shëndetshme në gjak, si dhe nxit prodhimin e insulinës.

Tutje, trangulli edhe zvogëlon rrezikun e zhvillimit të disa llojeve të kancerit, sikundër janë ai i gjirit, zorrës së trashë dhe prostatës.

Gjithashtu, ai rekomandohet edhe për personat që kërkojnë të humbin peshë. /Lajmi.net/

---- ---- ----
-----