Ballina LifeBizare Ja ç’bëhet për një femër (FOTO)

Ja ç’bëhet për një femër (FOTO)

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ky është momenti dramatik kur dy luanë nisin përleshjen për një luaneshë në Kenia.

Lufta e shkurtër, por intensive, ndodhi në Parkun Kombëtar Masai Mara dhe u dokumentua nga fotografi amator Steven Underwood.

60-vjeçari tha: “Njëri prej luanëve ishte i shoqëruar kur tjetri i erdhi me ecje kërcënuese dhe sulmoi i pari. Ishte një eksperiencë e paharrueshme”.

 

---- ---- ----
-----