Ballina Lajme nacionale Ja ҫfarë pritet të ndodh sot në vendin tonë

Ja ҫfarë pritet të ndodh sot në vendin tonë

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Këto janë ngjarjet që do ta karakterizojnë ditën në vendin tonë:

Do të mbahen dy aktivitete kulturore, Hardh Festi-i do të mbajë konferencë në Rahovec ndërkaq do të shfaqet edhe një dokumentar për Gylenistët në Kino “Armata” në Prishtinë

Hardh Fest mban konferencë për media ku do të zbulohet slogani dhe programi i Hardh Fest 2019 dhe po ashtu do të mbahet Ora Poetike. (Shtëpia e Verës, Rahovec, ora 18:00)

Shoqata Kulturo Artistike dhe Sportive “Gerçek” shfaq dokumentarin “Rrjeti: Fytyra e errët e Gylenistëve”. (Kino “Armata”, Prishtinë, ora 19:00).

---- ---- ----
-----