Ballina Lajme Bota/Rajoni Ja ҫfarë ndodhi sot me gruan e cili kërcënoi fëmijët e Aleksandër...

Ja ҫfarë ndodhi sot me gruan e cili kërcënoi fëmijët e Aleksandër Vuçiqit.

125
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një grua kishte kërcënuar fëmijet e Vuҫiqit.

Gruaja me inicialet A.J.A. 39 vjeçare nga Shabaci u arrestua nën dyshimin për kërcënim ndaj fëmijëve të presidentit serb Aleksandar Vuçiq nëpërmjet rrjetit social, Twitter.

Sipas deklaratës së Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë ajo u prangos për shkak të dyshimit se kreu veprën penale të rrezikimit të sigurisë.

Sipas urdhrit të Departamentit Special të Krimeve të Larta Teknike të Prokurorisë në Beograd, e dyshuara do të mbahet në ndalim deri në 48 orë, pas së cilës, me një padi penale, do të dërgohet në prokurorinë kompetente.

Duke folur për kërcënimet ndaj tij dhe fëmijëve të tij në Tëitter, Vuçiq tha se nuk ka ankth psikologjik, por pakënaqësi dhe urrejtje politike për përparimin e Serbisë.

---- ---- ----
-----