Ballina Lajme Bota/Rajoni Itali/ Vetëm 174 viktima në 24 orët e fundit

Itali/ Vetëm 174 viktima në 24 orët e fundit

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 174 viktima dhe janë infektuar 1389 persona.

Ndërkohë që janë shëruar 1740 pacientë.

----

Në total numri i viktimave në vend është 28884 dhe 81654 të shëruarit. Aktaulisht numri i të infektuarve është 100179. Në total janë bërë 2 153 772 tampone.

Duhet thënë se sot është regjistruar numri më i ulët i viktimave të regjistruar që prej datës 10 mars .

----- ----