Ballina Lajme Bota/Rajoni Itali/ 72 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

Itali/ 72 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Itali në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 72 persona dhe janë infektuar 2700 të tjerë me COVID-19.

Italia në fundjavën e parë të hapjes së vendit e përfundimit të regjimit të izolimit nga pandemia regjistron 33,846 viktima e 234,810 të infektuar nga koronavirusi.

Deri më sot në Itali janë 165,078 të shëruar e në 24 orët e fundit janë 1,297 të shëruar më shumë .

Në struktura spitalore po kurohen 5,002 pacientë e 293 në reparte të terapisë intensive.

---- ---- ----
-----