Ballina Sport Islandë- Shqipëri/ Reja zbulon skemën me të cilën pretendon fitore (FOTO)

Islandë- Shqipëri/ Reja zbulon skemën me të cilën pretendon fitore (FOTO)

32
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Islandës dhe Shqipërisë e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020.

Shqipëria luan ndeshjen e saj të parë nën urdhrat e Edoardo Rejas, i cili na ka befasuar të gjithë duke vendosur të luajë me skemën taktike 4-3-3.

Trajneri italian ka ndryshuar skemën e kuqezinjëve me të cilën është përfolur në media nga 3-5-2 në 4-3-3.

Kombëtarja ‘Kuq e zi’ futet në këtë takim për një rezultat pozitiv, me synimin që të mos mposhtet.

The post Islandë- Shqipëri/ Reja zbulon skemën me të cilën pretendon fitore (FOTO) appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
-----