Ballina LifeBizare Ishulli privat nxirret në shitje, ndodhet në një prej brigjeve më të...

Ishulli privat nxirret në shitje, ndodhet në një prej brigjeve më të bukur në botë (FOTO)

68
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ishull piktoresk privat në “një nga gjiret më të bukur në botë” është vënë në shitje për 3.5 milionë euro.

Ishulli është i vendosur në ujërat blu të Gjirit të Morbihan, një port i madh natyror në brigjet e Bretanjës, në Francë.

----

Ky ishull dikur përdorej për të kapur midhje, ndërsa sot ka një shtëpi me katër dhoma gjumi, dhe është vetëm 5 minuta larg me varkë nga Trinite-Syr-Mer, një nga brigjet më të bukura në botë.

“Daily Mail” shkruan se shtëpia është ndërtuar mbi një ndërtesë të vjetër, të bërë me gurë, nga peshkatarët e midhjeve që në vitin 1870.

----- ----