Ballina Lajme Bota/Rajoni “Ishte zhdukur për një vit”! Gruaja e udhëheqësit të Koresë së Veriut...

“Ishte zhdukur për një vit”! Gruaja e udhëheqësit të Koresë së Veriut rishfaqet në publik

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Gruaja e liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un, më në fund është rishfaqur në publik pas më shumë se një viti.

Sipas Mirror, Ri Sol-ju ndoqi një koncert për përkujtimin e ditëlindjes së udhëheqësit të ndjerë Kim Jong-il ditën e djeshme së bashku me burrin e saj.

Ajo u pa për herë të fundit në janar të vitit të kaluar dhe zhdukja e saj kishte ngritur shqetësim.

Përfaqësues nga Koresë së Jugut këtë javë kishte thënë se ajo kishte ishte e sigurt dhe mirë, por po kalonte kohë me fëmijët e saj.

Ndërsa, një  ekspert i Koresë së Veriut ka thënë se mos dalja e saj në publik mund të ketë qenë për shkak të pandemisë së Covid-19, për të shmangur infeksionet e mundshme, edhe pse Koreja e Veriut nuk ka treguar detajet për mënyrën e përballimit të pandemisë.

---- ----
----
----- ----
-----