Ballina Lajme nacionale Ish presidentja takohet me ish-sekretaren Albright

Ish presidentja takohet me ish-sekretaren Albright

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Jahjaga takohet me ish-sekretaren Albright

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright
Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka takuar ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright.

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është takuar me Madeleine Albright, ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Këtë e ka bërë të ditur vet Jahjaga përmes një postimi në profilin e saj zyrtar në rrjetin social Facebook, ku edhe ka falënderuar ish-sekretaren për pjesëmarrjen në festimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Postimi i plotë i Jahjagës pa ndërhyrje:

Shumë e nderuar me mikëpritjen e Sekretares Albright, të cilën e falënderova edhe njëherë që ishte pjesë e festimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë.

Sekretarja Albright tha që ka kujtime të jashtëzakonshme nga kjo ngjarje, dhe që kudo që shkon flet për mikëpritjen e popullit të Kosovës.

Jemi me fat që të kemi Sekretare Albright.

---- ----
----
----- ----
-----