Ballina Sport Ish legjenda e Barcelonës: Nuk e dua rikthimin e Neymarit në Camp...

Ish legjenda e Barcelonës: Nuk e dua rikthimin e Neymarit në Camp Nou

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Neymari vazhdon të flitet për një transferim të mundshëm në “Camp Nou”, por legjenda e Barcelonës, Lobo Carrasco, e kundërshton idenë e kthimit të brazilianit.

Megjithatë transferimi i Neymarit në Spanjë nuk do të jetë një proces i lehtë. Fillimisht, Barcelona do të duhet të arrijë marrëveshje me PSG-në, që kërkon shumë të madhe parash dhe lojtarë tjerë në shkëmbim për Neymarin.

Por në një intervistë të dhënë për “El Chiringuito”, Carrasco, i cili i kaloi 11 vjet në Barcelonë mes viteve 1978 dhe 1989, e kundërshtoi idenë e kthimit të Neymarit.

“Nuk dua që Neymari të kthehet. Unë e dua Griezmannin, një qendërmbrojtës, një mbrojtës të krahut të majtë dhe një qendërsulmues”, u shpreh Carrasco.

“Kjo është rruga që unë do ta ndiqja në Barcelonë, nëse do të isha në rolin e presidentit të Barcelonës”, përfundoi ai.

Kujtojmë që Neymar gjatë 4 sezoneve në “Camp Nou” arriti të shënonte 105 gola me fanellën katalanasve.

The post Ish legjenda e Barcelonës: Nuk e dua rikthimin e Neymarit në Camp Nou appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
-----