Ballina Lajme nacionale Ish-gjyqtari i Eulex-it do të raportojë në Kuvend për “parregullsitë” e këtij...

Ish-gjyqtari i Eulex-it do të raportojë në Kuvend për “parregullsitë” e këtij misioni në Kosovë

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Ish-kryetari i Asamblesë së Gjyqtarëve të Eulex-it, Malcolm Simmons do të raportojë në Komisionin Parlamentar të Legjislacionit lidhur me pretendimet e tij për parregullsi dhe abuzime të misionit Eulex në Kosovë.

Komisioni miratoi kërkesen e Simmons për raportim me përkrahjen e  gjithë anëtarëve përvec atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovë që u deklaruan kundër raportimit në çfarëdo trupe të Kuvendit të ish-gjyqtarit Simmons./21Media

Përgatiti: Valmire Hoti

 

The post Ish-gjyqtari i Eulex-it do të raportojë në Kuvend për “parregullsitë” e këtij misioni në Kosovë appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----