Ballina Lajme nacionale Ish-deputeti i PD: Nga vendimi i Metës përfiton më shumë Rama

Ish-deputeti i PD: Nga vendimi i Metës përfiton më shumë Rama

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-deputeti i PD, Edi Paloka është shprehur se anulimi i zgjedhjeve lokale është ndërmarrë për shkak se vendi po shkonte drejt një konflikti civil.

Sipas Palokës, nga ky vendim përfiton më shume kryeministri Edi Rama. Ish-deputeti demokrat ka thaksuar gjithashtu se më 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje.

----

Postimi i plotë

Vertete nuk kupton apo ben sikur…
Vendimi i Presidentit per ç’dekretimin e zgjedhjeve kuptohet qe eshte ndermarre kur dukej qarte se vendi po shkonte drejt nje konflikti civil te pashmangshem. Po ai qe perfiton me shume nga ky vendim ne fakt eshte Edvini.
Nuk e kupton apo ben sikur nuk kupton ?!
Zoti ja shtofte inatin dhe budallallikun !
Me 30 qershor nuk ka as zgjedhje e as votime !
Per cdo gje tjeter qe do kerkoj Edvini, shqiptaret jane gati…

----- ----