Ballina Lajme nacionale Isa Mustafa jep dorëheqjen

Isa Mustafa jep dorëheqjen

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Isa Mustafa jep dorëheqjen

Isa Mustafa dha dorëheqjen sot, pas humbjes së thellë në zgjedhjet parlamentare të parakohshme. LDK dorëzoi dorëheqjen para strukturave të partisë pak minuta më parë.

Isa Mustafa në fillim të mbledhjes së partisë mësohet se ka njoftuar anëtarët për vendimin që ka marrë.
Vetëm një ditë më parë, Kosova votoi për kryeministrin e vendit dhe në mbrëmje votat treguan se fituesi ishte kryetari i partisë VV, Albin Kurti. Ky i fundit ka fituar 48,17% të votave, nga 99% të votave të numëruara. Nga ana tjetër, ISa Mustafa ka marrë vetëm 13,08 % të votave ku nuk ka fituar në asnjë komunë.

Aktualisht, LVV numëron 376 mijë e 933 vota, apo 47,88%. Partia e Albin Kurtit ndiqet nga PDK-ja në vend të dytë, e cila aktualisht ka marrë 136 mijë e 681 vota apo 17,36%.

Isa Mustafa jep dorëheqjen
Ornela Celpica

---- ----
----
----- ----
-----