Ballina LifeBizare Iphone 11 Pro mund të dështojë në shitje, s’ka ndryshime me modelin...

Iphone 11 Pro mund të dështojë në shitje, s’ka ndryshime me modelin e vjetër

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ditë më parë Apple lançoi edhe modelin më të ri të telefonit, Iphone 11 Pro, i shumë pritur nga “fansat” e sistemit IOS.

Por gjenerata 11 Pro e Iphone duket se do të jetë një zhgënjim për shkak të diferencave fare të vogla me modelin e nxjerrë në shitje 1 vit më parë.

Ndryshimet janë tek kamera, nga dual ajo e modeleve të kaluara në tre kamera. Por që në cilësi nuk ka sjellë ndryshime të dukshme.

I vetmi avantazh në pamje të parë mes Iphone 11 dhe Iphone XS është bateria, e cila sipas Apple do të durojë deri në 4 orë më tepër se sa modeli i vjetër.

---- ----
----
----- ----
-----