Ballina LifeBizare Interesante, ja me cilën perime mund t’i zhdukni puçrrat

Interesante, ja me cilën perime mund t’i zhdukni puçrrat

49
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Domatja është një produkt i mrekullueshëm që përveç se e shijshme për ta ngrënë, ka edhe veti të tjera.

Ajo mund t’ju ndihmojë ju që të zhdukni sa më parë të jetë e mundur nga fytyra puçrrat.

Është mjaft e thjeshtë. Mjafton një domate, limon dhe pak kos për të bërë një maskë që do t’ju bëjë ju të dukeni sa më bukur.

Përbërësit e kësaj maske janë 1 kokër domate, ½ gotë kos, ¼ kokër limoni. Tuli i domates duhet grirë deri sa të bëhet në formë salce, sipër saj duhet shtrydhur limoni dhe duhet hedhur kosi.

Këtë masë përzjeheni mirë dhe aplikojeni në fytyrë, duke lënë të veprojë për 20 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. Rekomandohet që ky trajtim mund të përdoret tre herë në javë.

---- ----
-----