Ballina Sport Inagurohet stadiumi i ri, Rama: E kam enderruar gjate kete moment

Inagurohet stadiumi i ri, Rama: E kam enderruar gjate kete moment

23
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në inagurimin e stadiumit e ri të Kombëtares së Shqipërisë, “Arena Kombetare” tha se e ka pritur këtë moment prej vitesh.

“E kam pritur këtë moment prej shumë vitesh, e kam ëndërruar shumë gjatë. E gjithë kjo nuk do ishte e mundur pa disa të tjerë.

Ne kemi bërë më shumë se një stadium fantastik . Stadiumi është ndërtuar për futbollin, krijon jetë sociale dhe punësim .

Stadiumi u përket sportistëve, turistëve, monument i hartës turistiketë Tiranës. Koha do të flasë vetë për stadiumin, nuk dua ta zgjas më tej”, tha ai.

The post Inagurohet stadiumi i ri, Rama: E kam enderruar gjate kete moment appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

----- ----- ----- -----