Ballina Lajme Bota/Rajoni Imazhet shokuese, si i shkatërron koronavirusi mushkëritë

Imazhet shokuese, si i shkatërron koronavirusi mushkëritë

128
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Grafitë e një 44-vjeçari kinez të vdekur nga koronavirusi tregojnë se si ky virus shkatërron mushkëritë.

Skanimet tregojnë copëza të bardha në pjesën e poshtme të mushkërive. 44-vjeçari ishte punonjës në një treg në Wuhan, aty ku lindi edhe COVID-19.

Anomali të tilla të identifikuara nga mjekët në skanimin e pacientëve me koronavirus janë të ngjashme me ato që gjenden te pacientët që vuajnë nga SARS dhe MERS.

---- ----
----
-----
-----