Ballina Sport Ilir Daja me Covid? Reagon klubi Partizanit

Ilir Daja me Covid? Reagon klubi Partizanit

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Klubi i Partizanit ka përgënjeshtruar lajmet se Ilir Daja eshte infektuar me COVID-19.

Nepermjet nje deklarate zyrtare, ata njoftojne se Daja gezon shendet te plote dhe do jete ne stol ndaj Teutes.

Njoftimi i klubit:

Duke marr shkas nga lajmi që po qarkullon sot në disa media vizive dhe ato të shkruara, të cilat njoftojnë se traineri ynë Ilir Daja është infektuar me Covid-19, saktësojmë se një lajm i tillë nuk është aspak i vërtetë.

FK Partizani garanton se traineri Ilir Daja gëzon shëndet të plotë dhe aktualisht është prezent në hotel i grumbulluar së bashku me ekipin për sfidën ndaj Teutës, ndeshje e cila do të luhet sot në orën 16:45 në stadiumin “Elbasan Arena”.

I tërheqim vëmendjen mediave të caktuara të jenë më të përgjegjshëm dhe profesionist në informacionet që përcjellin. Në çdo moment të kontaktojnë strukturat përkatëse të klubit FK Partizani.

---- ----
----
-----
-----