Ballina Lajme nacionale Igor Simiq: Të hetohet vdekja e Ivanoviqit njësoj si e Astrit...

Igor Simiq: Të hetohet vdekja e Ivanoviqit njësoj si e Astrit Deharit

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Igor Simiq thotë se rasti i Ivanoviqit duhet të hetohet njësoj si a ii Astrit Deharit.

Përballë analistëve në RTV Dukagjini po flet nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, i cili ndër të tjera ka thënë se ata po kërkojnë një hetim për Oliver Ivanoviqit të ngjashëm me atë që iu bë Astrit Deharit.

“Ne kërkojmë të bëhet një hetim si në rastin e Astrit Deharit, të pavarur dhe ndërkombëtar. Kërkoj që të gjendet ai që ka dhënë urdhërin e Oliver Ivanoviqit. Prokurori ka thënë se nuk ka dëshmi, ju a dëgjoni që të akuzoni një person pa prova”, tha Simiq.

Ai tha se vr asja e Ivanoviqit duhet të zbardhet, por me anë të një hetimi ndërkombëtar, duke mbrojtur Milan Radoiçiqin, i cili është i dyshuari kryesor për vr asjen e Oliver Ivanoviqit.

---- ----
----
----- ----
-----