Ballina LifeBizare Idetë e çmendura që funksionuan mirë

Idetë e çmendura që funksionuan mirë

103
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Kur disenjatorët thirren të bëjnë një hapësirë publike më të rehatshme, të dobishme ose racionale – domethënë kur dizajnerët u shërbejnë njerëzve – ndonjëherë mund të çojë në rezultate fantastike.

Shpresojmë që ata kurrë nuk do të mbarojnë nga idetë dhe do të vazhdojnë ta bëjnë botën një vend më të mrekullueshëm, në të cilin mund të jetojnë, shkruan Bright Side, përcjell rtv21.tv

Më poshtë mund të shihni disa shembuj të dizajnit urban, të cilët mbase do të ishte mirë të shiheshin në çdo qytet./21Media

Topat e hijes janë sfera të vogla plastike që hidhen në rezervuarë për të mbrojtur ujin nga ndotësit dhe rrezet UV. Ato gjithashtu ndihmojnë për të zvogëluar avullimin dhe për të mbajtur furnizimin me ujë.

The post Idetë e çmendura që funksionuan mirë appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----